BLACK BARBARIAN

Jsme Bára a Venca z Prahy, ale už 4 roky bydlíme v domečku na vesnici. Máme 4 živé děti, 2 želvy, andulku, co k nám sama přiletěla, černobílou myšku a tři úžasné psy.

Nejdřív si  Vašek přivezl z útulku štěňátko, křížence labradora a německého ovčáka.

Protože jsem již dříve psy měla a poznala jejich lásku, chtěla jsem své.

VÍTEJTE V CHOVNÉ STANICI BLACK BARBARIAN

Bretaňský ohař se stal mojí jednoznačnou volbou při hledání krásného, rodinného a sportovního psa. A hlavně to je pes, který mě okouzlil na první pohled. I když jde o loveckého psa, jeho veselá a nekonfliktní povaha a snadná vychovatelnost dávala šance i na příjemného rodinného společníka. A tak jsme si v létě 2006 k našemu psímu společníku Legolasovi, který svými 42 kg budí za plotem spíše respekt, přivezli drobnou černobílou fenečku bretoňáka Arwenku.

Naše děti jsou také nadšenými chovateli a tak bezděky poskytly našim psům “canisterapeutický výcvik”, takže Arwence, Gině ani Legolasovi nevadí, že s nimi občas sdílí pelíšek i nějaké lidské štěně, v pohodě zvládají “míchání” granulek v miskách, vodění na vodítku po domě nějakým “pidi” psovodem a občas absolvují i prohlídku očí a tlamy dítětem-veterinářem.

Je nám líto, že bretaňský ohař, pes tolika schopností a kladů, je u nás chován spíše vyjímečně a není mu věnována taková pozornost, jakou by si díky své povaze a schopnostem zasloužil. Rozhodli jsme se, že když nám Arwenka vyrostla v tak krásnou a inteligentní psí dámu, vychováme díky ni další bretony, psy, kteří svou veselou povahou přinášejí radost svým lidem.A tak teď už víte, proč chováme s radostí.

...chováme s radostí

chovatelská stanice

O NÁS

NAŠI PSIbretansky_ohar.html
ŠTĚŇATAstenata_odchovy.html
O PLEMENIo_plemeni_epegnuel_breton.html
FOTOALBUMfotoalbum.html
ODKAZYodkazy.html
KONTAKTbreton_kontakt.html
DEKRET STANICEdekret_chov_stanice.htmldekret_chov_stanice.htmlshapeimage_7_link_0
BRETONVIDEObretonvideo.html
CZ_epagneul_breton.html
DE_velpen.html
EN_epagneul_breton.html
VÍTEJTECZ_epagneul_breton.html